Ågesta Ridklubb 2012-03-17
EQUIPE datasystem: Senaste resultatlista 2012-03-17 kl. 19:48
Klass 1 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. A Kategori B
Klass 1 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. A Kategori C
Klass 1 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. A Kategori D
Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. B
Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B

Klass 1 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. A Kategori B
15 anmälda, 12 startande, 3 placerade
Överdomare: Linda Langen Åkerlund
Tävlingsledare: Anna Steneby
Hoppdomare: Sanna Svedberg
Banbyggare: Annelie Engemoen
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Julia KunkelElinas Casper  
 Björkviks RF 055,40
1Wilma NordbergSurprise  
 Årsta-RunstenOkänd - Okänd052,70
1Meja GustavssonBrouwnie  
 Järna RidklubbOkänd - okänd057,50
1Tindra RinmanEngla Cezar  
 Södertälje RKEngla Canon - Cawdor Pippin058,50
1Evelina LagerströmSukat KWB 155  
 Stora Wäsby FRKBostorps Bells RW 96 - Simberg Hobnob RW 94060,40
1Josefin AdenstedtSanna  
 HaningebygdenNäver - Julius054,90
1Klara ZillénFannie  
 Upplands Bro RF 065,80
1Hanna ÖstlingAlfred  
 Tullnäs RyttarsällskapJuventus 468 - Hubertus 299057,00
1Jasmine Lindblom LindéSalve  
 Sollentuna RKLanners Blackberry - Dyddgen Grwbin WSB 28602055,40
 
10Evelina LindiusHafodyrynys Rosemarie  
 Södertälje RKParvadean Geriant - Nebo Bouncer469,30
11Frida KarlssonEarly Prime  
 HaningebygdenWärnanäs Peng RW 64 - Downland Arcady1480,60
12Evelina LindiusMolstabergs Calvin Klein  
 Södertälje RKMolstabergs Max - Heinearth Quip1583,50
 Minna BohlinCorall  
 Stora Wäsby FRKOkänd  
 Emma NordinMaximus  
 Årsta-RunstenCandide - Ekbäckens Krumelur RWM 22  
 Jennifer BrattMunsboro Senator  
 Täby RSOkänd - Okänd  
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. A Kategori C
18 anmälda, 14 startande, 4 placerade
Överdomare: Linda Langen Åkerlund
Tävlingsledare: Anna Steneby
Hoppdomare: Sanna Svedberg
Banbyggare: Annelie Engemoen
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Elina RowlandPagali  
 Gnesta Ridklubb 059,90
1Olivia ErikssonCasper III  
 Södertälje RKSäbys Dixi - Miclas Micado063,50
1Line LöbergOh, My Sweet Little Shiela  
 Stäketryttarnas HäOkänd - Okänd061,60
1Mathilda LövkvistPärla  
 Södertälje RKSmedhults Torped - Brno ox056,50
1Kajsa WallénSantori  
 Sigtunabygdens RFAxi RW 70067,70
1Sandra RogalaRita  
 Ågesta RidklubbOkänd - Okänd061,40
1Amanda BerglundMerlot  
 Stora Wäsby FRKAlexon D - Filur051,60
1Ida von ZeipelExcelsa  
 Årsta-RunstenFinn RC 38 - Möllans Castro RC 43056,90
1Jennifer NardingMirando  
 BogesundslandetOkänd - Okänd053,00
1Chloé ÖbergKidderDevotion  
 Södertälje RKFinn RC 38 - Finney Master RC 41057,80
 
11Chloé ÖbergKidderSlebe Lad  
 Södertälje RKOkänd - Okänd468,90
11Emma ÖdlundNexis Izzmer  
 Årsta-RunstenHellekis Timjan - Windsurf 676466,00
13Pernilla HanssonGullmar  
 Ågesta RidklubbVeronas Gerswin RP 136 - Värendes Pedro RNF 57888,00
14Mikaela FreanderCaprilli  
 Tullnäs RyttarsällskapCannon RC - Kiran oxUte. 
 Ida LindgrenNexis Meriell  
 Årsta-RunstenEkelunds Nalle - Örnäs Attila  
 Max sillforsSHV Stella Light  
 Karlslunds RSGoofy - Horsem. Charlie Brown  
 Max sillforsMichelangelo  
 Karlslunds RSWester Aikema´s Norbert - Purpur  
 Veronica BinggeliRanger  
 Upplands Bro RFOkänd - Okänd  
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. A Kategori D
21 anmälda, 20 startande, 5 placerade
Överdomare: Linda Langen Åkerlund
Tävlingsledare: Anna Steneby
Hoppdomare: Sanna Svedberg
Banbyggare: Annelie Engemoen
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Johanna ErikssonCharmander  
 Årsta-RunstenOrchis Frivaldi - Gimmic RP 101059,30
1Klara SvedbergKilfenorás Delight  
 Aros RSOkänd - Boden Park Finnard051,90
1Eleni MorrowWild Whiz  
 Årsta-RunstenOkänd - Okänd058,20
1Rebecka BökelundGilbert  
 Farsta RVKamik Breeze - Kimble063,80
1Nelly StjernaJolie  
 Årsta-RunstenOkänd - Okänd061,80
1Therese PekkanenSilver Red  
 Östra Sörmlands LOkänd - Okänd054,70
1Minna JeminenNimbus O'Patrick  
 Ekeby RidsällskapCarnaby Patrick Hooligan RC - Sham Z054,10
1Evelyn KosmanWaterloo  
 Ågesta RidklubbDJ Zirco 93-02-1012 - No ski xx BB 830036 H91078 C055,50
1Julia KunkelValentina F  
 Björkviks RFVisconti052,10
1Maja LövkvistFilippa-G  
 Södertälje RKBen Kaspar ox - Fridolf RNF051,70
1Anna BergqvistHabanero  
 Drevinge RSRiver Dance - Cahoot (US)054,00
1Patricia HallbergSörängens Surprise  
 Nynäshamns RKStackarps Pablo - Horsemosens Charlie Brown059,80
1Jaqueline FrankMariposa MW  
 Djursholms RKWaco - Dino B058,60
1Matilda MessénArmani  
 Ågesta Ridklubb 062,70
 
15Petra JensenLord Dino  
 HaningebygdenZoy Gun - Glaz ox471,70
16Frida PerssonElvira  
 Årsta-RunstenOkänd - Okänd678,50
17Frida FranzonChadow  
 Upplands Bro RFOkänd - Okänd1481,30
18Maja WilliamssonJozef  
 Stora Wäsby FRKBrummerhoeves Boss - Dukes Forest Oberon1792,20
19Clara HugossonTaffechan Miz Taboo  
 Riddersviks FKYarty Welsh Dragon - Brynbair Tywysog1897,80
20Pernilla RönnbergChiquita  
 Väsby RidklubbMinotauros - silver socks oxUte. 
 Ida LindgrenAmadeus  
 Årsta-RunstenLurifax Stavsdal - Charmeurat Langesminde  
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
14 anmälda, 12 startande, 3 placerade
Överdomare: Linda Langen Åkerlund
Tävlingsledare: Anna Steneby
Hoppdomare: Sanna Svedberg
Banbyggare: Annelie Engemoen
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Evelina LagerströmMy Mistral   
 Stora Wäsby FRKTwyford My Man051,00026,20
2Hanna ÖstlingAlfred   
 Tullnäs RyttarsällskapJuventus 468 - Hubertus 299053,00027,70
3Evelina LindiusHafodyrynys Rosemarie   
 Södertälje RKParvadean Geriant - Nebo Bouncer048,80029,20
 
4Evelina LindiusMolstabergs Calvin Klein   
 Södertälje RKMolstabergs Max - Heinearth Quip050,50029,90
5Jasmine Lindblom LindéSalve   
 Sollentuna RKLanners Blackberry - Dyddgen Grwbin WSB 28602050,50030,40
6Evelina LagerströmSukat KWB 155   
 Stora Wäsby FRKBostorps Bells RW 96 - Simberg Hobnob RW 94053,80031,10
7Tindra RinmanEngla Cezar   
 Södertälje RKEngla Canon - Cawdor Pippin054,10033,90
8Julia KunkelElinas Casper   
 Björkviks RF 051,40034,40
9Frida KarlssonEarly Prime   
 HaningebygdenWärnanäs Peng RW 64 - Downland Arcady054,30Ute. 
10Wilma NordbergSurprise   
 Årsta-RunstenOkänd - Okänd445,70  
11Sofia UllstenDip   
 Hoburgs RKPaddock Camargue - Downland Goldleaf WSB 18649864,50  
12Josefin AdenstedtSanna   
 HaningebygdenNäver - JuliusUte.   
 Minna BohlinCorall   
 Stora Wäsby FRKOkänd    
 Jennifer BrattMunsboro Senator   
 Täby RSOkänd - Okänd    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
16 anmälda, 13 startande, 4 placerade
Överdomare: Linda Langen Åkerlund
Tävlingsledare: Anna Steneby
Hoppdomare: Sanna Svedberg
Banbyggare: Annelie Engemoen
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Ida von ZeipelExcelsa   
 Årsta-RunstenFinn RC 38 - Möllans Castro RC 43057,50027,10
2Elina RowlandPagali   
 Gnesta Ridklubb 050,50028,00
3Ida KarlssonHero   
 Sorunda RKOkänd - Okänd054,10029,80
4Line LöbergOh, My Sweet Little Shiela   
 Stäketryttarnas HäOkänd - Okänd055,70034,70
 
5Olivia ErikssonCasper III   
 Södertälje RKSäbys Dixi - Miclas Micado062,30444,30
6Kajsa WallénSantori   
 Sigtunabygdens RFAxi RW 70056,00445,90
7Chloé ÖbergKidderDevotion   
 Södertälje RKFinn RC 38 - Finney Master RC 41464,60  
8Ida LindgrenNexis Meriell   
 Årsta-RunstenEkelunds Nalle - Örnäs Attila674,40  
9Chloé ÖbergKidderSlebe Lad   
 Södertälje RKOkänd - Okänd1683,10  
10Mikaela FreanderCaprilli   
 Tullnäs RyttarsällskapCannon RC - Kiran oxUte.   
10Jennifer NardingMirando   
 BogesundslandetOkänd - OkändUte.   
10Emma ÖdlundNexis Izzmer   
 Årsta-RunstenHellekis Timjan - Windsurf 676Ute.   
10Ilona LeskinenTop Quality   
 Årsta-RunstenOkänd - OkändUte.   
 Max sillforsMichelangelo   
 Karlslunds RSWester Aikema´s Norbert - Purpur    
 Max sillforsSHV Stella Light   
 Karlslunds RSGoofy - Horsem. Charlie Brown    
 Veronica BinggeliRanger   
 Upplands Bro RFOkänd - Okänd    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B
2 anmälda, 2 startande
Överdomare: Linda Langen Åkerlund
Tävlingsledare: Anna Steneby
Hoppdomare: Sanna Svedberg
Banbyggare: Annelie Engemoen
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
 
1Ilona LeskinenNikita  
 Årsta-RunstenOkänd - Okänd052,60
2Mathilda LövkvistPärla  
 Södertälje RKSmedhults Torped - Brno ox976,20
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
17 anmälda, 15 startande, 4 placerade
Överdomare: Linda Langen Åkerlund
Tävlingsledare: Anna Steneby
Hoppdomare: Sanna Svedberg
Banbyggare: Annelie Engemoen
 
PlatsRyttareHästPremieFas IFas II
 UppfödareHärstamningFelTidFelTid
1Frida FranzonChadow   
 Upplands Bro RFOkänd - Okänd049,50030,00
2Emma DahlbergSten   
 Årsta-RunstenOkänd - Okänd044,60032,20
3Eleni MorrowWild Whiz   
 Årsta-RunstenOkänd - Okänd051,40032,30
4Anna BergqvistHabanero   
 Drevinge RSRiver Dance - Cahoot (US)050,20032,40
 
5Frida PerssonElvira   
 Årsta-RunstenOkänd - Okänd055,10032,50
6Nelly StjernaJolie   
 Årsta-RunstenOkänd - Okänd052,10034,60
7Klara SvedbergKilfenorás Delight   
 Aros RSOkänd - Boden Park Finnard050,20449,10
8Patricia HallbergSörängens Surprise   
 Nynäshamns RKStackarps Pablo - Horsemosens Charlie Brown051,901253,30
9Tilde Isakson/KnappDirk Ceger   
 Ågesta RidklubbDirko Hästak - Hellios448,60  
10Therese PekkanenSilver Red   
 Östra Sörmlands LOkänd - Okänd451,20  
11Minna JeminenNimbus O'Patrick   
 Ekeby RidsällskapCarnaby Patrick Hooligan RC - Sham Z458,00  
12Maja LövkvistFilippa-G   
 Södertälje RKBen Kaspar ox - Fridolf RNFUte.   
12Pauline RyottMunsboro Santria   
 Djursholms RKOkänd - OkändUte.   
12Jaqueline FrankMariposa MW   
 Djursholms RKWaco - Dino BUte.   
12Hanna Larsson LammersGazazza   
 Ekeby RidsällskapOkändUte.   
 Clara HugossonTaffechan Miz Taboo   
 Riddersviks FKYarty Welsh Dragon - Brynbair Tywysog    
 Ida LindgrenAmadeus   
 Årsta-RunstenLurifax Stavsdal - Charmeurat Langesminde    
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
4 anmälda, 4 startande, 1 placerade
Överdomare: Linda Langen Åkerlund
Tävlingsledare: Anna Steneby
Hoppdomare: Sanna Svedberg
Banbyggare: Annelie Engemoen
 
PlatsRyttareHästPremieHoppning
 UppfödareHärstamningFelTid
1Fabienne NeumanCaptain Carravaccio  
 Djursholms RKFS Champion de Luxe - Golden Dancer060,70
1Evelyn KosmanWaterloo  
 Ågesta RidklubbDJ Zirco 93-02-1012 - No ski xx BB 830036 H91078 C053,10
1Pernilla RönnbergChiquita  
 Väsby RidklubbMinotauros - silver socks ox058,90
 
4Julia KunkelValentina F  
 Björkviks RFVisconti461,50
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport