Ågesta Ridklubb 2012-03-17
EQUIPE datasystem: Senaste startlista 2012-03-16 kl. 15:49
Klass 1 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. A Kategori B
Klass 1 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. A Kategori C
Klass 1 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. A Kategori D
Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. B
Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. B

Klass 1 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. A Kategori B
15 anmälda
Överdomare: Linda Langen Åkerlund
Tävlingsledare: Anna Steneby
Hoppdomare: Sanna Svedberg
Banbyggare: Annelie Engemoen
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
-1Julia KunkelElinas Casper
 Björkviks RF 67
1Evelina LindiusHafodyrynys Rosemarie
 Södertälje RKParvadean Geriant - Nebo Bouncer34
2Minna BohlinCorall
 Stora Wäsby FRKOkänd5
3Wilma NordbergSurprise
 Årsta-RunstenOkänd - Okänd43
4Meja GustavssonBrouwnie
 Järna RidklubbOkänd - okänd13
5Frida KarlssonEarly Prime
 HaningebygdenWärnanäs Peng RW 64 - Downland Arcady20
6Tindra RinmanEngla Cezar
 Södertälje RKEngla Canon - Cawdor Pippin47
7Evelina LagerströmSukat KWB 155
 Stora Wäsby FRKBostorps Bells RW 96 - Simberg Hobnob RW 9424
8Josefin AdenstedtSanna
 HaningebygdenNäver - Julius1
9Klara ZillénFannie
 Upplands Bro RF 61
10Emma NordinMaximus
 Årsta-RunstenCandide - Ekbäckens Krumelur RWM 2244
11Hanna ÖstlingAlfred
 Tullnäs RyttarsällskapJuventus 468 - Hubertus 29966
12Jasmine Lindblom LindéSalve
 Sollentuna RKLanners Blackberry - Dyddgen Grwbin WSB 2860230
13Evelina LindiusMolstabergs Calvin Klein
 Södertälje RKMolstabergs Max - Heinearth Quip33
8Jennifer BrattMunsboro Senator
 Täby RSOkänd - Okänd6
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. A Kategori C
17 anmälda
Överdomare: Linda Langen Åkerlund
Tävlingsledare: Anna Steneby
Hoppdomare: Sanna Svedberg
Banbyggare: Annelie Engemoen
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
-1Elina RowlandPagali
   68
1Max sillforsSHV Stella Light
 Karlslunds RSGoofy - Horsem. Charlie Brown52
2Chloé ÖbergKidderSlebe Lad
 Södertälje RKOkänd - Okänd64
3Mikaela FreanderCaprilli
 Tullnäs RyttarsällskapCannon RC - Kiran ox12
4Emma ÖdlundNexis Izzmer
 Årsta-RunstenHellekis Timjan - Windsurf 67665
5Olivia ErikssonCasper III
 Södertälje RKSäbys Dixi - Miclas Micado9
6Line LöbergOh, My Sweet Little Shiela
 Stäketryttarnas HäOkänd - Okänd35
7Mathilda LövkvistPärla
 Södertälje RKSmedhults Torped - Brno ox37
8Kajsa WallénSantori
 Sigtunabygdens RFAxi RW 7059
9Sandra RogalaRita
 Ågesta RidklubbOkänd - Okänd48
10Amanda BerglundMerlot
 Stora Wäsby FRKAlexon D - Filur2
11Ida von ZeipelExcelsa
 Årsta-RunstenFinn RC 38 - Möllans Castro RC 4357
12Jennifer NardingMirando
 BogesundslandetOkänd - Okänd41
13Pernilla HanssonGullmar
 Ågesta RidklubbVeronas Gerswin RP 136 - Värendes Pedro RNF 5715
14Chloé ÖbergKidderDevotion
 Södertälje RKFinn RC 38 - Finney Master RC 4163
15Max sillforsMichelangelo
 Karlslunds RSWester Aikema´s Norbert - Purpur51
5Veronica BinggeliRanger
 Upplands Bro RFOkänd - Okänd4
 
till toppen

Klass 1 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. A Kategori D
21 anmälda
Överdomare: Linda Langen Åkerlund
Tävlingsledare: Anna Steneby
Hoppdomare: Sanna Svedberg
Banbyggare: Annelie Engemoen
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Johanna ErikssonCharmander
 Årsta-RunstenOrchis Frivaldi - Gimmic RP 1018
2Klara SvedbergKilfenorás Delight
 Aros RSOkänd - Boden Park Finnard55
3Petra JensenLord Dino
 HaningebygdenZoy Gun - Glaz ox19
4Eleni MorrowWild Whiz
 Årsta-RunstenOkänd - Okänd40
5Rebecka BökelundGilbert
 Farsta RVKamik Breeze - Kimble7
6Nelly StjernaJolie
 Årsta-RunstenOkänd - Okänd53
7Frida FranzonChadow
 Upplands Bro RFOkänd - Okänd11
8Therese PekkanenSilver Red
 Östra Sörmlands LOkänd - Okänd45
9Clara HugossonTaffechan Miz Taboo
 Riddersviks FKYarty Welsh Dragon - Brynbair Tywysog16
10Minna JeminenNimbus O'Patrick
 Ekeby RidsällskapCarnaby Patrick Hooligan RC - Sham Z18
11Frida PerssonElvira
 Årsta-RunstenOkänd - Okänd46
12Evelyn KosmanWaterloo
 Ågesta RidklubbDJ Zirco 93-02-1012 - No ski xx BB 830036 H91078 C22
13Maja WilliamssonJozef
 Stora Wäsby FRKBrummerhoeves Boss - Dukes Forest Oberon60
21Julia KunkelValentina F
 Björkviks RFVisconti23
14Pernilla RönnbergChiquita
 Väsby RidklubbMinotauros - silver socks ox50
15Maja LövkvistFilippa-G
 Södertälje RKBen Kaspar ox - Fridolf RNF36
16Anna BergqvistHabanero
 Drevinge RSRiver Dance - Cahoot (US)3
17Patricia HallbergSörängens Surprise
 Nynäshamns RKStackarps Pablo - Horsemosens Charlie Brown14
18Jaqueline FrankMariposa MW
 Djursholms RKWaco - Dino B10
19Ida LindgrenAmadeus
 Årsta-RunstenLurifax Stavsdal - Charmeurat Langesminde31
20Matilda MessénArmani
 Ågesta Ridklubb 69
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B Avd. A
14 anmälda
Överdomare: Linda Langen Åkerlund
Tävlingsledare: Anna Steneby
Hoppdomare: Sanna Svedberg
Banbyggare: Annelie Engemoen
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
-1Julia KunkelElinas Casper
 Björkviks RF 67
1Evelina LagerströmSukat KWB 155
 Stora Wäsby FRKBostorps Bells RW 96 - Simberg Hobnob RW 9424
2Evelina LindiusHafodyrynys Rosemarie
 Södertälje RKParvadean Geriant - Nebo Bouncer34
3Frida KarlssonEarly Prime
 HaningebygdenWärnanäs Peng RW 64 - Downland Arcady20
4Minna BohlinCorall
 Stora Wäsby FRKOkänd5
5Jasmine Lindblom LindéSalve
 Sollentuna RKLanners Blackberry - Dyddgen Grwbin WSB 2860230
6Josefin AdenstedtSanna
 HaningebygdenNäver - Julius1
7Wilma NordbergSurprise
 Årsta-RunstenOkänd - Okänd43
8Hanna ÖstlingAlfred
 Tullnäs RyttarsällskapJuventus 468 - Hubertus 29966
9Sofia UllstenDip
 Hoburgs RKPaddock Camargue - Downland Goldleaf WSB 1864956
10Tindra RinmanEngla Cezar
 Södertälje RKEngla Canon - Cawdor Pippin47
11Evelina LagerströmMy Mistral
 Stora Wäsby FRKTwyford My Man25
12Evelina LindiusMolstabergs Calvin Klein
 Södertälje RKMolstabergs Max - Heinearth Quip33
 Jennifer BrattMunsboro Senator
 Täby RSOkänd - Okänd6
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A
16 anmälda
Överdomare: Linda Langen Åkerlund
Tävlingsledare: Anna Steneby
Hoppdomare: Sanna Svedberg
Banbyggare: Annelie Engemoen
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
-1Elina RowlandPagali
   68
1Chloé ÖbergKidderSlebe Lad
 Södertälje RKOkänd - Okänd64
2Max sillforsMichelangelo
 Karlslunds RSWester Aikema´s Norbert - Purpur51
3Mikaela FreanderCaprilli
 Tullnäs RyttarsällskapCannon RC - Kiran ox12
4Line LöbergOh, My Sweet Little Shiela
 Stäketryttarnas HäOkänd - Okänd35
5Jennifer NardingMirando
 BogesundslandetOkänd - Okänd41
6Ida KarlssonHero
 Sorunda RKOkänd - Okänd21
7Kajsa WallénSantori
 Sigtunabygdens RFAxi RW 7059
8Emma ÖdlundNexis Izzmer
 Årsta-RunstenHellekis Timjan - Windsurf 67665
9Ida LindgrenNexis Meriell
 Årsta-RunstenEkelunds Nalle - Örnäs Attila32
10Ida von ZeipelExcelsa
 Årsta-RunstenFinn RC 38 - Möllans Castro RC 4357
11Olivia ErikssonCasper III
 Södertälje RKSäbys Dixi - Miclas Micado9
12Ilona LeskinenTop Quality
 Årsta-RunstenOkänd - Okänd29
13Chloé ÖbergKidderDevotion
 Södertälje RKFinn RC 38 - Finney Master RC 4163
14Max sillforsSHV Stella Light
 Karlslunds RSGoofy - Horsem. Charlie Brown52
10Veronica BinggeliRanger
 Upplands Bro RFOkänd - Okänd4
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori C Avd. B
2 anmälda
Överdomare: Linda Langen Åkerlund
Tävlingsledare: Anna Steneby
Hoppdomare: Sanna Svedberg
Banbyggare: Annelie Engemoen
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
101Mathilda LövkvistPärla
 Södertälje RKSmedhults Torped - Brno ox37
102Ilona LeskinenNikita
 Årsta-RunstenOkänd - Okänd28
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A
16 anmälda
Överdomare: Linda Langen Åkerlund
Tävlingsledare: Anna Steneby
Hoppdomare: Sanna Svedberg
Banbyggare: Annelie Engemoen
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
1Patricia HallbergSörängens Surprise
 Nynäshamns RKStackarps Pablo - Horsemosens Charlie Brown14
2Tilde Isakson/KnappDirk Ceger
 Ågesta RidklubbDirko Hästak - Hellios17
3Nelly StjernaJolie
 Årsta-RunstenOkänd - Okänd53
4Frida FranzonChadow
 Upplands Bro RFOkänd - Okänd11
5Eleni MorrowWild Whiz
 Årsta-RunstenOkänd - Okänd40
6Maja LövkvistFilippa-G
 Södertälje RKBen Kaspar ox - Fridolf RNF36
7Clara HugossonTaffechan Miz Taboo
 Riddersviks FKYarty Welsh Dragon - Brynbair Tywysog16
8Pauline RyottMunsboro Santria
 Djursholms RKOkänd - Okänd49
9Therese PekkanenSilver Red
 Östra Sörmlands LOkänd - Okänd45
10Frida PerssonElvira
 Årsta-RunstenOkänd - Okänd46
11Minna JeminenNimbus O'Patrick
 Ekeby RidsällskapCarnaby Patrick Hooligan RC - Sham Z18
12Anna BergqvistHabanero
 Drevinge RSRiver Dance - Cahoot (US)3
13Klara SvedbergKilfenorás Delight
 Aros RSOkänd - Boden Park Finnard55
14Jaqueline FrankMariposa MW
 Djursholms RKWaco - Dino B10
15Ida LindgrenAmadeus
 Årsta-RunstenLurifax Stavsdal - Charmeurat Langesminde31
16Hanna Larsson LammersGazazza
 Ekeby RidsällskapOkänd27
 
till toppen

Klass 2 - Hoppning bed. A Kategori D Avd. B
4 anmälda
Överdomare: Linda Langen Åkerlund
Tävlingsledare: Anna Steneby
Hoppdomare: Sanna Svedberg
Banbyggare: Annelie Engemoen
 
StartnrRyttareHäst
 UppfödareHärstamningHästnr
101Julia KunkelValentina F
 Björkviks RFVisconti23
102Fabienne NeumanCaptain Carravaccio
 Djursholms RKFS Champion de Luxe - Golden Dancer42
103Evelyn KosmanWaterloo
 Ågesta RidklubbDJ Zirco 93-02-1012 - No ski xx BB 830036 H91078 C22
104Pernilla RönnbergChiquita
 Väsby RidklubbMinotauros - silver socks ox50
 
till toppen

Equipe - Datasystem för ridsport